Cze 192014
 Ile można zarobić na kokos.pl? Wiele osób zastanawia się co zrobić z domowymi nadwyżkami w budżecie. Oczywiście wbrew wielu opiniom całkiem spora część z nas takie nadwyżki posiada. Większość osób to, co zostaje z miesięcznej wypłaty pozostawia na koncie. Nie jest to jednak pomysł trafiony zważywszy na to, że w kraju mamy blisko 5% inflacji. Z każdym rokiem tak trzymane oszczędności tracą na wartości sporo, a w trakcie 10 lat stracą połowę. To nie jest zatem najlepsze miejsce na przechowywanie pieniędzy, chyba że tych jedynie na bieżące wydatki. Co zrobić w takim razie by zyskiwać, albo przynajmniej nie tracić zgromadzonego kapitału z każdym rokiem, gdzie ulokować oszczędności bezpiecznie i z perspektywą zysku? Oczywiście najlepszą i najprostszą metodą wydają się wszelakie konta oszczędnościowe, a także lokaty w bankach, na których oprocentowanie jest wystarczające, by pieniądze nie traciły wartości. Zdecydowanie jednak nie każdemu to wystarczy. Lokowanie oszczędności kojarzy się nam, całkowicie zresztą słusznie z oszczędzaniem i nastawieniem na zysk. Jeśli mowa o lepszym zysku niż to co dają lokaty (w porywach do około 5%) to równie bezpieczne będzie inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Takie możliwości daje np. serwis kokos.pl, choć istnieje jeszcze kilka innych mniej popularnych takich portali w Polsce np. zakra.pl, sekrata.pl, pozycz.pl, finansowo.pl.

ile zarabia się na kokos.plW obliczeniach przyjmuję stopę zwrotu na kokosie w wysokości 20% na podstawie danych jakie znalazłem w tym wpisie oraz tutaj. Oczywiście, aby uzyskać taki procent rocznego zysku należy poświęcić trochę czasu na znajdowanie wiarygodnych pożyczkobiorców. Należy również udzielić tych pożyczek w ilości nie kilkunastu czy kilkudziesięciu, ale co najmniej 100 i więcej. W momencie, gdy pożyczki są spłacane trzeba wyszukiwać i udzielać kolejnych, aby utrzymywać ten sam poziom zysków.

Ile zarabia się na kokos.pl?

Ile da się zarobić na kokosie? Na podstawie wspomnianych źródeł zakładam że udaje się utrzymać oprocentowanie w wysokości 20%. Da się to uzyskać jeśli nie mamy wielu niespłaconych pożyczek i windykacji. Wysokość podatku od zarobków z kokos.pl to 19%, czyli efektywne oprocentowanie po opodatkowaniu wyniesie 16,2 %.

Przy zainwestowaniu 25,000 zł można zarabiać już na czysto 337 zł miesięcznie. Odsetki wynoszą 5000 złotych, minus 950 zł podatku. Zostaje więc 4050 zł zarobku rocznie.
Przy zainwestowaniu 50,000 zł można zarabiać już na czysto 675 zł miesięcznie. Odsetki wynoszą 10000 złotych, minus 1900 zł podatku. Zostaje więc 8100 zł zarobku rocznie.
Przy zainwestowaniu 100,000 zł można zarabiać już na czysto 1350 zł miesięcznie. Odsetki wynoszą 20000 złotych, minus 3800 zł podatku. Zostaje więc 16200 zł zarobku rocznie.
Przy zainwestowaniu 200,000 zł można zarabiać już na czysto 2700 zł miesięcznie. Odsetki wynoszą 40000 złotych, minus 7600 zł podatku. Zostaje więc 32400 zł zarobku rocznie.
Przy zainwestowaniu 500,000 zł można zarabiać już na czysto 6750 zł miesięcznie. Odsetki wynoszą 100000 złotych, minus 19000 zł podatku. Zostaje więc 81000 zł zarobku rocznie.

Tak mogą wyglądać potencjalne zarobki na kokos.pl. Każdy musi odpowiedzieć sobie sam czy ta gra jest warta świeczki. Czy nakład czasu jaki należy poświęcić na wybór i sprawdzanie potencjalnych pożyczkobiorców da się wliczyć w koszty tak, aby było to nadal opłacalne? Z pewnością kupno nieruchomości użytkowej za 500,000 zł, a następnie wynajęcie jej za 5000 złotych na miesiąc to rozwiązanie prostsze i mniej kłopotliwe. Trafienie jednak na taki lokal wcale nie musi być łatwe, bo konkurencja nie śpi. Poza tym nie każdy dysponuje kwotą 500,000 złotych, aby wyłożyć od ręki taką sumę. Na kokosie można za to budować portfel inwestycyjny zupełnie od zera i to jest bez wątpienia istotny argument dla osób z mniejszym kapitałem.

  2 komentarze to “Ile można zarobić na kokos.pl?”

  1. Wielkie dzięki za wrzucenie mojego kokosowego portfela, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania związane z inwestowanie na kokos to chętnie odpowiem 😉

  2. Nie ma sprawy. 🙂 Jak ktoś pisze porządnie, konkretnie i z przykładami to warto się na niego powołać.

Sorry, the comment form is closed at this time.