Kwi 082014
 W jaki sposób zainwestować 20000 złotych? Czy dzięki inwestycjom można dodać więcej źródeł dochodu do swojej pensji? Każdy, kto nie jest zadowolony z kwoty bieżących dochodów, szuka świeżych pomysłów na biznes lub inwestycje. Jedno łączy się z drugim, gdyż biznes zwykle wymaga inwestycji na starcie oraz sam w sobie jest inwestycją, gdyż w założeniu po pewnym czasie ma zacząć przynosić dochody, czyli zwrot z inwestycji. Dodawanie więcej źródeł dochodu do pensji lub założenie własnej firmy jest prawdopodobnie jednym z najbardziej dyskutowanych tematów na imprezach oraz uroczystościach rodzinnych. Jakież to pomysły na inwestycje posiadają największą szansę na sukces? Duży odsetek osób zapomina, iż inwestowanie często związane jest z ryzykiem. Sporo ludzi myli ze sobą także pojęcie oszczędzania oraz inwestowania. Kładąc pieniądze w depozyt, czyli lokatę bankową albo na konto oszczędnościowe, to tak naprawdę nie inwestujesz, ale oszczędzasz. Jest to jednak „inwestycja” bezpieczna, choć mało dochodowa, bo oprocentowanie lokat spadło w ostatnim czasie na łeb na szyję.

Więc co zatem należałoby zrobić, żeby zwiększyć posiadaną ilość pieniędzy w wysokości 20000 zł dzięki inwestowaniu? Giełda papierów wartościowych może stanowić tutaj pierwszą odpowiedź na tak postawione pytanie. Jednak, aby faktycznie móc tam zarobić przyzwoite pieniądze, warto najpierw zainwestować w specjalistyczną wiedzę. Istotna jest znajomość rynków ekonomicznych kraju i świata, jak również wiedza dotycząca zasad rządzących światem cen akcji. Rzec można, w dużym uproszczeniu, iż bez zdobycia wiedzy o giełdzie ten pomysł inwestycyjny ma niewielkie szanse na sukces. Oczywiście zawsze można skorzystać z pomocy doradcy albo zamiast giełdy skierować się w kierunku funduszy inwestycyjnych.

jak zainwestować 20000 złotychInne sposoby na to jak zainwestować 20 tys złotych to kupno ziemi po to, aby w przyszłości zacząć na niej budować dom lub sprzedać ją z zyskiem za parę lat. Z kapitałem 20 tysięcy można też rozejrzeć się za dobrym pomysłem za biznes lub franczyzą. Czy warto obecnie kupować kruszce szlachetne traktując to jako inwestycję? Raczej tak, bo cena jest obecnie niska, a posiadanie np. złota jest praktycznie równoznaczne z posiadaniem nieruchomości, czyli czegoś rzeczywistego, co w czasach ewentualnego przyszłego kryzysu można zamienić na inne dobra. Jak łatwo sobie wyobrazić – trudno byłoby namówić kogoś na zamianę worka ziemniaków za nic niewarty plik banknotów w przypadku upadku waluty. Takiego problemu nie byłoby w przypadku posiadania złota, które było środkiem płatniczym od zarania dziejów.

Co można zrobić, aby osiągnąć dochód jak najbardziej realny i namacalny inwestując 20000 złotych? Najlepiej jest zacząć inwestować bezpiecznie. Na przykład jeden z najlepszych i najmniej ryzykownych sposobów inwestycyjnych to np. inwestowanie w siebie i poszerzanie swojej wiedzy z danej dziedziny. Możesz zdobyć mocne podstawy, aby zacząć grać na giełdzie za jakiś czas, jeśli zarejestrujesz się na kurs dotyczący działalności biznesowej i maklerskiej. Często wystarczy też dołączenie do internetowej platformy giełdowej czy walutowej i założenie konta demo, aby na wirtualnych pieniądzach popróbować swoich sił w inwestowaniu. Pomysły na dochodowe inwestycje powinny być w założeniu długoterminowe i szczegółowo zaplanowane. Pochopne, nieplanowane działania mogą przynieść pewne namacalne wyniki, ale będą one zwykle nietrwałe. Żeby osiągnąć stały poziom dochodów z inwestycji, trzeba w to przedsięwzięcie włożyć nie tylko swój cenny czas, ale także pieniądze. Warto jest od razu zdawać sobie sprawę, iż jeśli planujesz większe inwestycje w przyszłości to zacznij gromadzić kapitał, który będzie niezbędny do ich uruchomienia już w tej chwili. Można zawsze pożyczyć kwotę jakiej Ci ewentualnie zabraknie i stopniowo spłacać pożyczkę z zysków, które będzie generować Twoja inwestycja.

Sorry, the comment form is closed at this time.